خبرها (3)

چهارشنبه, 29 آبان 1392 ساعت 16:31

سمینار اینترنتی آژانس انرژی های تجدیدپذیر

نوشته شده توسط

جلسه آژانس بین المللی انرژیهای تجدیدپذیر با موضوع برنامه کاری و بودجه پیشنهادی دوساله 2014-2015، روز جمعه 3 آبان ماه به صورت سمینار اینترنتی برگزار گردید.

در ابتدای این جلسه که با حضور مدیرکل آژانس آقای عدنان امین و رئیس کمیته برنامه ریزی و استراتژی و نمایندگان کشورهای عضو آژانس تشکیل شد مدیرکل آژانس به ارائه توضیحاتی در مورد کلیات برنامه پیشنهادی پرداخت و شش مورد را به عنوان اهم فعالیت های آژانس برشمرد،

این موارد عبارتند از:

 • نقش آژانس به عنوان مرکز ارتباطی در طرح دبیرکل سازمان ملل با موضوع انرژی پایدار برای همه (SE4All)
 • اطلس جهانی انرژی های تجدیدپذیر
 • افزایش سطح آگاهی و اطلاع رسانی در سطوح مختلف
 • کاربرد انرژی های تجدیدپذیر در مناطق روستایی و دور از شبکه
 • حل مشکلات مربوط به زیرساخت شبکه های انتقال برق در سناریوهای افزایش سهم برق تجدیدپذیر در شبکه
 • تحلیل و تدوین مدلهای تجاری توسعه کاربرد انرژی های تجدیدپذیر

در اثنای جلسه نیز شرکت کنندگان که شامل کشورهای انگلستان، فرانسه، آلمان، دانمارک، سوئد، ایران، مکزیک، اروگوئه، امارات و قبرس بودند در خصوص مسائلی همچون اثرات افزایش مبالغ حق عضویت کشورها، استراتژی ارتباطات و اطلاع رسانی آژانس، همکاری های دو جانبه و روشن شدن جزئیات بیشتر از فعالیتهای برنامه پیشنهادی به بحث و بررسی پرداختند. در انتهای جلسه نیز مقرر گردید نسخه بعدی پیش نویس برنامه با در نظر گرفتن آرای اعضا تهیه و مجددا به بحث گذاشته شود تا نهایتا در جلسه شورا و پس از آن، مجمع آژانس تصویب گردد.

طی نامه واصله از سفارت جمهوری اسلامی ایران در مونته ویدئو در ملاقاتی با مدیر بخش انرژی های تجدیدپذیر وزارت صنعت، انرژی و معدن اروگوئه، موضوع امکان حضور شرکتهای ایرانی در پروژه های مربوط به انرژی های تجدیدپذیر در 4 زمینه هیدرو الکتریکی، انرژی بادی، انرژی خورشیدی(فتوولتائیک) و بیو انرژی در اروگوئه مطرح گردید.
لازم به ذکر است که همواره امکان شرکت در مناقصه های مربوط در این خصوص که در سایت انرژی های تجدیدپذیر وزارت صنعت و انرژی اروگوئه درج شده است، وجود دارد.
از جمله مناقصات موجود می توان به مناقصات مربوط به خرید و فروش انرژی الکتریکی تولید شده از خورشیدی فتوولتائیک و انرژی بادی اشاره نمود و از جمله مناقصات پیش رو که در 29 نوامبر سال جاری برگزار می گردد، می توان به مناقصه ساخت سدهای کوچک هیدروالکتریکی در داخل اروگوئه اشاره داشت.
شرکتهای علاقمند می توانند جهت شرکت در این مناقصات به سایت www.dne.gub.uy مراجعه نموده و یا با ایمیل این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید تماس حاصل نمایند.
در انتها خاطر نشان می گردد اطلاعات یاد شده خلاصه ای از گزارش دریافتی از سفارت جمهوری اسلامی ایران در مونته ویدئو می باشد و صحت و سقم این مطالب بر عهده این سازمان نبود و تنها جهت اطلاع رسانی برای استفاده سایر ذینفعان به صورت خلاصه درج گردیده است.

برای اولین بار در ایران ژنراتورهای مورد استفاده در نیروگاه‌های بادی به صورت کوپلینگ مستقیم و بدون هسته آهنی طراحی و ساخته شد. طراحی و ساخت این ژنراتور حدود یک سال به طول انجامیده و پس از انجام تست‌های مختلف به مرحله بهره‌برداری رسیده است. طبق گزارشات، یکی از مزایای این نوع ژنراتور در عملکرد مستقل و قابلیت استفاده محلی از آن در مناطق دورافتاده برای تولید انرژی می‌باشد. راه‌اندازی این ژنراتور در مقایسه با انواع مشابه خارجی آسان‌تر است و به دلیل طراحی خاص این ژنراتور، می‌توان از آن در مناطقی که سرعت باد کمتر است استفاده کرد. این ژنراتور در نوع خود بی‌نظیر بوده و مهم‌ترین مزیت آن راندمان بالای آن است که تا 96 درصد می‌رسد.

خبرها

 • سمینار اینترنتی آژانس انرژی های تجدیدپذیر +

  جلسه آژانس بین المللی انرژیهای تجدیدپذیر با موضوع برنامه کاری و بودجه پیشنهادی دوساله 2014-2015، روز جمعه 3 آبان ماه بیشتر...
 • امکان سنجی حضور ایران در پروژه های مربوط به انرژی های تجدیدپذیر در اروگوئه +

  طی نامه واصله از سفارت جمهوری اسلامی ایران در مونته ویدئو در ملاقاتی با مدیر بخش انرژی های تجدیدپذیر وزارت بیشتر...
 • ژنراتور نیروگاه‌های بادی کوپلینگ مستقیم بدون هسته آهنی در ایران ساخته شد +

  برای اولین بار در ایران ژنراتورهای مورد استفاده در نیروگاه‌های بادی به صورت کوپلینگ مستقیم و بدون هسته آهنی طراحی بیشتر...
 • 1

ورود کاربران