تاریخچه

iran-flag2شرکت تولید نیروی برق سبز منجیل ( سهامی عام ) در تاریخ 06/05/87 وفق اصل 44 قانون اساسی و ماده 27 قانون الحاق موادی به قانون تنظیم بخشی از مقررات مالی دولت مصوب 27/11/80 مجلس شورای اسلامی به منظور توسعه بخش خصوصی و کاهش تصدی گری دولت تأسیس و بطور رسمی از تاریخ 01/10/89 شروع به فعالیت و طی آن بهره برداری از 109 واحد توربین بادی در سایز های مختلف را آغاز نمود.

محل اصلی شرکت  شهر منجیل کیلومتر 70 جاده قزوین- رشت می باشد  و در حال حاضر دارای  66  نفر نیروی انسانی در بخش های مختلف می باشد. وسعت مزارع بادی که تحت پوشش این شرکت قرار دارد 650 هکتار می باشدکه از این مقدار 160 هکتار مربوط به نیروگاه منجیل و پسکولان، 15 هکتار نیروگاه رودبار، 75 هکتار نیروگاه هرزویل و 400 هکتار مربوط به نیروگاه سیاهپوش می باشد.

 

آمار

توان تولیدی مجموعه توربینهای بادی به ظرفیت 60.28 مگاوات از طریق خطوط هوایی 20 کیلوولت به پست برق سفید رود،لوشان و گیلوان منتقل می گردد.

نیروگاه

300kw

500kw

550kw

660kw

ظرفیت کل (MW )

منجیل وپسکولان

14

1

15

22

27.47

رودبار

0

1

3

0

2.15

هرزویل

12

0

0

15

13.5

سیاهپوش

0

0

0

26

17.16

ظرفیت کل  (MW)

7.8

1

9.9

41.58

60.28

 

توانمندیها و قابلیتها

- پتانسیل سنجشی باد منطقه و مدلسازی نیروگاه بادی

- محاسبه انرژی قابل استحصال نیروگاه بادی

- پیاده سازی سیستم های مدیریت و بهره وری انرژی

- محاسبات و تحلیلهای فنی، مالی و اقتصادی پروژه های نیروگاه بادی

- بازرسی فنی کلیه قطعات و تجهیزات توربین بادی

- ارائه خدمات پس از فروش توربین‌های بادی (به همراه تأمین قطعات یدکی)

 

 معرفی واحد تحقیق و توسعه

واحد تحقیق و توسعه شركت تولید نیروی برق سبز منجیل، متشكل از مهندسین و متخصصین زبده و مجرب طی سالهای حضور در صنعت نیروگاهی كشور، در زمینه‌های گسترده از جمله انجام مطالعات بادسنجی و مكان‌یابی نیروگاههای بادی، امكان‌سنجی فنی و اقتصادی، بهینه سازی فرایندهای تولید، پشتیبانی فنی تولید، نصب و بهره برداری از نیروگاههای بادی فعالیت داشته و با تكیه بر تجارب كارشناسی و مدیریتی خود از هر حیث آمادگی انجام پروژه‌های طراحی توربینهای بادی بزرگ و احداث نیروگاههای بادی را دارا می‌باشد و در این خصوص از خدمات مشاوره‌ای طراحان توربینهای بادی بزرگ در سطح بین‌‌المللی نیزبهره‌مند می گردد.

 

برنامه های توسعه احداث مزارع بادی

این شركت با تكیه بر دانش و تجربه گروه مهندسین و تكنسینهای مجرب داخلی و امكانات نرم افزاری و سخت افزاری فراهم آمده، احداث و بهره‌برداری نیروگاه بادی را به موازات گسترش توانمندیهای ساخت داخل با برنامه انتقال تكنولوژی از شركتهای صاحب نام دنیا، بطور جدی دنبال می‌كند و با تكیه بر تجارب كارشناسی و مدیریتی خود از هر حیث آمادگی انجام پروژه‌های طراحی توربینهای بادی بزرگ و احداث نیروگاههای بادی را دارا می‌باشد. با توجه به سرمایه‌گذاریها و ظرفیت‌سازی انجام شده توسط شرکت های داخلی، امكان طراحی و توسعه نیروگاه‌های بادی با تكیه بر امكانات و توانمندیهای ساخت داخل فراهم گشته است.
انجام مطالعات بادسنجی و مكان‌یابی نیروگاهای بادی با هدف تعیین دقیق پتانسیل باد منطقه و انتخاب مناسب‌ترین نقاط برای نصب مولدهای بادی، بررسیهای امكان سنجی فنی و اقتصادی احداث نیروگاه‌های بادی، طراحی مزرعه بادی، طراحی و ساخت و تامین تجهیزات توربینهای بادی، انجام عملیات ساختمانی، نصب و بهره‌برداری از نیروگاههای بادی، همچنین تامین مالی پروژه‌های احداث نیروگاه بادی از منابع مالی ‌ملی و جهانی از جمله خدمات این شركت می‌باشد.

 

گالری تصاویر

 

 

ورود کاربران